Giliųjų venu trombozė – gydymas ir profilaktika

Giliųjų venų trombozė (GVT) pasireiškia kraujo krešuliu, kuris paprastai susidaro kojų giliosiose venose ir gali blokuoti kraujo tekėjimą. Giliųjų venų trombozę gali sukelti kojų skausmus, patinimą, taip pat pasitaiko atvejų, kai žmogus nejaučia jokių simptomų. Giliųjų venų trombozė paprastai nėra gyvybei pavojinga liga, tačiau mirties tikimybė padidėja, kai atitrūkęs kraujo krešulys pasiekia plaučius ir užkemša vieną iš jų arterijų – pasireiškia plaučių embolija. Todėl Šveicarijos kompanija SIGVARIS, būdama pasaulinė lyderė kompresinių kojinių gamyboje, siekia žmonėms suteikti kuo daugiau informacijos apie giliųjų venų trombozės profilaktiką.

Klinikiniais duomenimis yra įrodyta, kad dėvint 15mmHg ir didesnės kompresijos kojines, sumažėja rizika susirgti giliųjų venų tromboze. SIGVARIS firma gamina laipsniško apspaudimo kompresines kojines (profilaktines ir gydomasias), kurios yra puiki profilaktikos priemonė, siekiant išvengti giliųjų venų trombozės. Šios firmos kompresinių kojinių asortimentas yra labai platus ir įvairus, kiekvienas gali pasirinkti pagal esančias sveikatos problemas bei savo gyvenimo būdą.

Giliųjų venų trombozę gali sukelti dvi priežastys iš trijų, esančios vienu metu:

 • Sulėtėjusi kraujo tėkmė.
 • Padidėjęs kraujo krešėjimas (gali būti paveldimas).
 • Venų sienelės pažeidimas/uždegimas.

Giliųjų venų trombozės  simptomai:

 • Beveik 50% sergančiųjų giliųjų venų tromboze nejaučia jokių simptomų.
 • Jaučiamas stiprus kojų skausmas ir maudimas
 • Patinsta šlaunis, blauzda, čiurna, pėda – ypač vienos kojos.
 • Jaučiamas karštis liečiant kojos odą, matomas paraudimas.

Giliųjų venų trombozės komplikacijos:

 • Potrombozinis sindromas (susidaro trofinės opos).
 • Plaučių arterijų trombembolija (laiku nesuteikus pagalbos gali baigtis mirtimi).

Patarimai kaip išvengti giliųjų venų trombozės:

 • Reikia reguliariai mankštintis, taip pat kelionių metų, jei yra galimybė – pavaikščioti.
 • Nerūkyti.
 • Vengti antsvorio.
 • Reikėtų rinktis sveiką maistą.
 • Dėvėti kompresines kojines, kurios sumažina giliųjų venų trombozės riziką.

 Kompresinės terapijos privalumai

SIGVARIS yra pasaulyje pirmaujantis gamintojas, gaminantis aukštos kokybės, laipsniško suspaudimo kompresines kojines ir pėdkelnes. Šio gamintojo kompresines kojines sukūrė gydytojas. SIGVARIS siūlo natūralaus pluošto, dvigubo mezgimo kompresines kojines, kurios pasižymi ilgaamžiškumu, jas lengva užmauti ir numauti. Dėvint kompresines kojines sumažėja giliųjų venų trombozės rizika, kraujas venomis grįžta į širdį.

Gyliųjų venų trombozės gydymas susideda iš dviejų dalių: reikia vartoti antikoaguliantus ir dėvėti SIGVARIS kompresines kojines, kurių apspaudimas siekia 20-30 mmHg. Šis gydymo būdas greitai ir ilgam pašalina jaučiamus simptomus, nesutrikdo įprasto gyvenimo, galite užsiimti įprasta kasdienine veikla. Gydymas gali trukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Kompresinės terapijos principas – laipsninio apspaudimo dėka (didžiausias ties čiurna ir laipsniškai mažėjantis kylant į viršų), kraujas venomis grįžta į širdį, nesusistovi venose, gerėja kraujotaka. Dėvint SIGVARIS kompresines kojines sumažėja skausmas ir patinimas. Tai nepakeičiama priemonė venų ligų gydymui ir profilaktikai.

Šaltinis: http://www.sigvaris.com/usa/en-us/conditions/deep-vein-thrombosis-dvt

Platų SIGVARIS gamintojo kompresinių kojinių ir pėdkelnių asortimentą, venų ligų gydymui ir profilaktikai, rasite mūsų parduotuvėse “Šiuolaikinė ortopedija” – Viršuliškių g. 34 ir Vytauto g. 24 Vilniuje. Taip pat mūsų parduotuvėse rasite kokybiškų įtvarų, ortopedinių įdėklų ir batų asortimentą, prekių nėščiosioms, įvairių priemonių reabilitacijai, sportui, sveikatingumui bei komfortui.

UAB „Idemus“ – Šiuolaikinėje ortopedijoje konsultuoja patyrę Lietuvos kraujagyslių chirurgai (angiochirurgai). Plačiau apie konsultacijas Vilniuje sužinoti galite: Kraujagyslių chirurgų konsultacijos Vilniuje.

www.idemus.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *