Kojų trofinės opos: SIGVARIS siūlomi sprendimai

Viena iš dažniausių ir rimčiausiu trofinių opų atsiradimo priežasčių – venų nepakankamumas. Sutrikus kraujotakai atsiveria skausminga žaizda, kuri įtakoją žmonių gyvenimą. Gyjimo procesas yra ilgas, todėl labai svarbu laiku pradėti gydymą, naudoti profilaktines priemones. Kompresija, apspaudimas rekomenduojama gydant trofines opas, taip pat ir sugijus žaizdai, profilaktikai.

Kas sukelia kojų trofines opas?

Lėtinis venų nepakankamumas vystosi, kai dėl venų vožtuvų nesandarumo kraujui ėmus tekėti atbuline kryptimi, susikaupia pernelyg daug kraujo bei išsiplečia paviršinės kojų venos. Jei vožtuvas pažeistas, yra išsiplėtusi kraujagyslės sienelė, tai susidaro sąlygos kraujui grįžti atgal, kauptis, o sienelei – dar labiau plėstis. Trofinėskojų opos tai ilgai negyjančios opos. Jos dažniausiai atsiveria vidinėje (medialinėje) kojos pusėje virš čiurnos, dažnai koja patinsta. Opa yra rusvos spalvos, šlapiuojanti, gali būti infekcijos požymių.

Koks yra trofinių opų gydymas?

Gydymas apima galimos infekcijos kontroliavimą ir žaizdos gydymą.Žaizda gyja lėtai ir gali užtrukti net keletą mėnesių, priklausomai nuo jos dydžio ir kitų rizikos veiksnių. Gydymo metu svarbu sumažinti skausmą, edemą, apsaugoti sveiką odą. Taip pat reikia imtis veiksmų, siekiant pagerinti venų funkciją. Gydymui tinka kompresinės kojinės. SIGVARIS yra sukūręs specialią seriją kojų trofinėms opoms gydyti – UlcerX (30-40 mmHg).

Po gydymo kojų trofinės opos gali pasikartoti, tai priklauso nuo taikyto gydymo būdo, paciento sveikatos būklės. Norint išvengti opų, jų pasikartojimo, reikia kasdien nešioti SIGVARIS kompresines kojines, kurių apspaudimas yra 30-40 mmHg.

Kompresinių kojinių terapijos privalumai:

  • Patogiau nei bintavimas, nes bintuoti turi specialistas, o kompresines kojines gali užsimauti pats žmogus.
  • Skatina žaizdų gyjimą.
  • Apsaugo nuo opų pasikartojimo.
  • Nedirgina/nekenkia esančioms žaizdoms.
  • Ženkliai sumažina skausmą.

SIGVARIS siūlomi sprendimai

SIGVARIS medicininių laipsniškai kintančio suspaudimo kompresinės kojinės vaidina svarbų vaidmenį gydyme ir žaizdų priežiūroje. Oda toje vietoje kur ankščiau buvo opa yra pakitusi, gali pakartotinai atsiverti žaizda. Todėl labai svarbu visapusiškai savimi rūpinti – kasdieniai pasivaiščiojimai, sveika mityba, svorio kontrolė – visa tai yra raktas, siekiant išvengti opų.

SIGVARIS UlcerX rinkinys sukurtas galvojant apie pacientus. Rinkinį sudaro viena II kompresinės klasės kojinė iki kelių TRADITIONAL iš natūralios gumos ir dvi mažos kompresijos pakojinės. Dėl išskirtinių pakojinės savybių (slidi apatinė dalis, dengtas medvilne vidinis sluoksnis), viršutinę kompresinę kojinę kur kas lengviau ir patogiau užsimauti bei nusimauti. Pakojinė prilaiko tvarstį ir apsaugo jautrią odą. Dienos metu abi dėvimos kojinės suteikia reikamą opos gyjimui kompresiją. Viršutinė kojinė nakčiai nuimama, o pakojinę rekomenduojama mūvėti ir miegant. Tokiu būdu užtikrinama nepertraukiama kompresija.

www.sigvaris.com (http://www.sigvaris.com/global/en/indications/leg-ulcer)

 

Laukiame Jūsų:
• Viršuliškių g. 34, Vilnius (8 5) 246 1493
• Vytauto g. 24, Vilnius (8 5) 271 5931
www.idemus.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *