6 dažniausiai pasitaikantys mitai apie venų varikozę

Venų varikozę ir kapiliarų tinklą ant kojų turi labai daug žmonių. Kai žmonės girdi žodį „varikozė”, dažnai jie galvoja apie išsipūtusias mėlynas venas, kurios pašalinamos tik chirurginiu būdu. Daugelis žmonių nežino, kad kai kuriais atvejais varikozė gali sukelti didžiulį skausmą ir diskomfortą, jei ji nebus gydoma. Norime Jums suteikti daugiau informacijos apie venų varikozę ir jos gydymą. Svarbu atskirti kas yra mitas, o kas tiesa.

1. Atliekamos tik chirurginės operacijos esant venų varikozei. Tai yra mitas. Praeityje chirurgija buvo vienintelis varikozinių venų sprendimas. Šiais laikais venų varikozė gali būti gydoma moderniu lazeriu. Tiek po operacijos, tiek po gydymo lazeriu rekomenduojamos kompresinės kojinės, kurios gerina kraujotaką.
2. Venų varikozė yra tik kosmetinė problema. Mitas. Dauguma žmonių galvoja, kad tai nėra liga, kad tai tik kosmetinė problema. Negydoma ši liga gali komplikuotis į trofines opas ar tromboflebitus (paviršinių venų uždegimą). Rekomenduojama apsilankyti kraujagyslių chirurgo konsultacijoje, kad būtų nustatytos ligos priežastys ir būtų paskirtas gydymas. Kaip profilaktikos ir gydymo priemonę visą dieną mūvėkite kompresines kojines, kurios gerina kraujotaką.
3. Tik moterys turi venų nepakankamumo problemų – venų varikozę. Tai absoliutus mitas. Nors dauguma venų ligomis sergančių pacientų yra moterys, tačiau nemažai vyrų taip pat patiria venų nepakankamumo problemų. Pastaraisias metais vyrų pacientų skaičius auga, vis daugiau vyrų serga venų varikoze. Šveicarų gamintojas SIGVARIS savo asortimente turi profilaktinių ir gydomųjų kojinių iki kelių vyrams. Taip pat galima rinktis ir gydomuosius modelius iki šlaunies viršaus, kurie tinka tiek vyrams, tiek moterims.
4. Pradėjus dėvėti kompresines kojines varikozinės venos išnyks. Tai netiesa. Kompresinės kojinės gerina kraujotaką, atlieka neveikiančių vožtuvų darbą. Išsiplėtusios varikozinės venos neišnyks, tačiau dėvėti kompresines kojines būtina kaip venų ligų profilaktikos ar gydymo priemonę.  Kojinių paskirstytas spaudimas (didžiausias ties čiurna ir laipsniškai mažėjantis kylant į viršų) stimuliuoja kraujotaką, padeda kraujui sugrįžti į širdį, apsaugo nuo kojų tinimo bei venų trombų susidarymo. Kompresinė terapija sustabdo ligos progresavimą, mažina komplikacijų riziką.
5. Aktyvi veikla, sportas, bėgiojimas ir kt. sukelia venų varikozę. Tai yra mitas. Venų varikozė – kojų venų išsiplėtimas, sukeliamas venų vožtuvų nepakankamumo ir nesandarumo. Pratimai, nesvarbu kokia forma, yra naudingi kraujotakai ir tai nėra priežastis, dėl kurios išsivysto varikozė. Net ir po venų operacijų, pacientams labai rekomenduojama sportuoti, aktyviai judėti. Jeigu žmogus serga venų varikoze, fizinio aktyvumo metu rekomenduojama dėvėti kompresines kojines, kurios padeda išvengti kraujo kaupimosi. Galima rinktis specialas sportines kompresines kojines, kurios taip pat turi laipsninį kojų apspaudimą.
6. Pakeistas gyvenimo būdas neturi įtakos venų varikozei. Mitas. Nors gyvenimo būdo pokyčiai nepanaikins atsiradusios venų varikozės estetinio vaizdo, tačiau palengvins jaučiamus simptomus (kojų maudimas, tvinkčiojimas, skausmas ir kt.). Per didelis kūno svoris (antsvoris) turi įtakos jaučiamiems venų varikozės simptomams. Kuomet svoris yra tinkamas – „sveikas“, sumažėja spaudimas, nebetrikdoma veninė kraujotaka, sumažėja jaučiamas skausmas, diskomforto jausmas.

Parduotuvėse „Šiuolaikinė ortopedija“ Viršuliškių g. 34, Vytauto g. 24, Vilniuje ir internetinėje parduotuvėje www.idemus.lt galite įsigyti aukštos kokybės SIGVARIS kompresinių kojinių venų ligų gydymui ir profilaktikai. Taip pat parduotuvėse rasite platų įtvarų, ortopedinių įdėklų ir batų asortimentą, prekių nėščiosioms, įvairių priemonių reabilitacijai, sportui, sveikatingumui bei komfortui.

UAB IDEMUS – Šiuolaikinėje ortopedijoje konsultuoja patyrę Lietuvos kraujagyslių chirurgai (angiochirurgai). Plačiau apie konsultacijas Vilniuje sužinoti galite: Kraujagyslių chirurgų konsultacijos Vilniuje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *